Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI HEYETİ KARDEMİR’DE

01 Ekim 2019 - 17:21 'de eklendi. A+A-

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI HEYETİ KARDEMİR’DE

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatırımlarını yerinde görmek üzere bugün Kardemir’e gelen Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi Başkanlığındaki heyette, Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel ve Hareket Destek Grup Başkanı Yüksel Ünal ile Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü, Havacılık ve Uzay Sektör Müdürlüğü, Yatırımlar ve Sektörel Strateji Müdürlüğü, Makine ve Gemi İnşa Sektör Müdürlüğü, Ar-Ge Daire Başkanlığı, Kalite Test Sertifikasyon Daire Başkanlığı ve Deniz Araçları Daire Başkanlığından yetkililer yer aldı.

Savunma Sanayi ile Kardemir arasındaki işbirliğinin artırılmasını amaçlayan ziyarette, konuk heyet Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan ve diğer şirket yetkilileri ile birlikte düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 

Kardemir’in ve Karabük’ün genel tanıtımı ile başlayan toplantıda, Kardemir’in Savunma Sanayiine yönelik bugüne kadar ürettiği çelik kaliteleri ele alındı ve sektörün ihtiyaç duyduğu çelikler ile Kardemir’in üretim kabiliyetleri değerlendirildi.

 

Düzenlenen toplantıda Türkiye çelik sektörünün dünyada ilk 10 içerisinde yer aldığımız ender sektörlerden biri olduğuna dikkat çeken Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Türkiye’nin 2023 hedefleriyle milli bekasına katkı sunmak için mevcut altyapı ile savunma sanayiine destek vermek istediklerini ve bu kapsamda oluşturdukları çalışma grupları ve Ar-Ge birimiyle savunma, otomotiv ve makine imalat sektörlerine yeni çelik kaliteleri geliştirdiklerini söyledi. Soykan “ Bağlı kuruluşlarımızdan KARDÖKMAK (KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.), MKE (Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu) Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü ile yapılan anlaşma doğrultusunda, kurumun ihtiyacı olan 21 ton ağırlığındaki Türkiye’nin en büyük ingot kalıplarının üretimini başarı ile gerçekleştirdi. Kara ve deniz araçları için ne kadar parça temin edebileceğimizi çalışıyoruz. Tank pelet çeliği için yaptığımız üretimleri özel sektörün kullanımına sunduk. Sürekli araştırma ve geliştirme faaliyeti içerisindeyiz ve şu anda da savunma sanayiindeki bazı kara araçlarının çelik parçaları üzerinde çalışıyoruz”dedi.

Demir Çelik Sanayi dendiği zaman çeliğin başkenti olarak Karabük’ün ve Kardemir’in akla geldiğini söyleyen Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’de yaptığı konuşmada Ar-Ge ve Sanayileşme konularında Kardemir’i bir ağabey olarak görmek istediklerini kaydetti.

Toplantı sonrası düzenlenen teknik gezide Kardemir üretim proseslerini yerinde gören Savunma Sanayi Başkanlığı heyeti, özellikle Ray, Demiryolu Tekeri ve Çubuk Kangal Üretim Tesislerinde geniş kapsamlı incelemelerde bulundu.  Kardemir bağlı kuruluşu KARDÖKMAK (KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.) tesisleri hakkında da bilgi alan heyet daha sonra  Kardemir teknik ekibiyle bir araya gelerek, olası işbirliklerini değerlendirdi. Dr. Celal Sami Tüfekçi Başkanlığındaki Savunma Sanayi Başkanlığı heyeti, yapılan değerlendirme toplantısından sonra Kardemir’den ayrıldı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KARABÜK’ÜN HAKKI KARABÜK’ÜN HAKKI

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

YENİLENDİ VE ATEŞLENDİ YENİLENDİ VE ATEŞLENDİ

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ GENİ...

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KERESTE FABRİKASINDA YANGIN KERESTE FABRİKASINDA YANG...

KARABÜK’ün Yenice ilçesinde kereste fabrikasında çıkan yangı...

STK’LARDAN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK STK’LARDAN BARIŞ PI...

Karabük’teki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve iş düny...

MESAJLAŞIRKEN BU HATALARI SAKIN YAPMAYIN! MESAJLAŞIRKEN BU HATALARI...

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları ba...

POLİS UYANDIRDI POLİS UYANDIRDI

KARABÜK’te, direksiyon başında uyuyan alkollü sürücü, ...

YAYA GEÇİDİNDE FECİ KAZA YAYA GEÇİDİNDE FECİ KAZA...

KARABÜK’te, yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen I...

MOTOSİKLETTE 4’Ü ÇOCUK 6 KİŞİ MOTOSİKLETTE 4’Ü ÇO...

KARABÜK’te, motosiklette 4’ü çocuk 6 kişinin yolculuk ...

YIKIP GEÇTİ:2 YARALI YIKIP GEÇTİ:2 YARALI

KARABÜK’te, kontrolden çıkan otomobil, refüjdeki ağaçlara ve...

DERE KANALINA DÜŞTÜ DERE KANALINA DÜŞTÜ

KARABÜK’te, yol ortasında bulunan 1,5 metre derinliğindeki d...

UYUŞTURUCUDAN 2 GÖZALTI UYUŞTURUCUDAN 2 GÖZALTI

KARABÜK’ün Eskipazar ilçesinde, polisin durdurduğu otomobild...

KAYMAKAMDAN DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜ KAYMAKAMDAN DEFİNECİLERE ...

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesi Kaymakamı Fatih Ürkmezer,...

HABERLERİ
karabük haber