KARABÜK’LÜ ŞEHİDİN KARDEŞİ:”BURADA BEN VARIM”

KARABÜK’LÜ ŞEHİDİN KARDEŞİ:”BURADA BEN VARIM”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şubesi Başkanı Sabri Özer’in 27 yıl önce şehit olan er Cafer Demirhan’ın eşinin yaşadığı evin tadilatını kendi imkanlarıyla yapacaklarını söylemesine şehidin kardeşi Yalçın Demirhan, tepki gösterdi.

Geçen pazartesi günü Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şubesi Başkanı Sabri Özer ve üyeleri, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nda görevliyken operasyon sırasında 14 Eylül 1990’da şehit olan Cafer Demirhan’ın eşi Hatice Demirhan’ın ailesiyle yaşadığı Namık Kemal Mahallesi’ndeki 2 katlı evi ziyaret etti. Başkan Sabri Özer, 1993 yılında faizsiz konut kredisi ile alınan evin çok eksikliklerinin olduğunu, tadilatını kendi imkanlarıyla yapacaklarını belirterek, ”Biz devletimizi kınamıyoruz. Devletimizin yaptığı velinimetler var. Kanun maddelerimizden yararlanıyorlar. Maaşlarını alıyorlar ama bunlar belirli bir noktaya kadar oluyor” dedi.
ŞEHİDİN KARDEŞİ: ”BURADA BEN VARIM”
Karabük Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan şehidin kardeşi 36 yaşındaki Yalçın Demirhan, Sabri Özer’e tepki gösterdi. Demirhan, ağabeyinin adının bu tür olaylarla ilgili olarak kullanılmasını istemediğini belirterek şunları söyledi:
”Şehitliğin sıfatı illa devletten bir şey beklemek değildir. Devletin çıkardığı yasalarda şehit ailelerine ve yakınlarına her türlü sosyal hak ve maddi yardım yapılmaktadır. Ben bir şehit kardeşi olarak gittiğim hiçbir kapıdan geri dönmedim. Onlar hangi kapıdan geri dönmüşler? Devletimiz her zaman yanımızda. Allah razı olsun.Devletimiz bugüne kadar her türlü yardımı yaptı. Ağabeyim şehit olalı 27 yıl oldu. Bırak 5 seneyi 22 yıldır o ev var. 22 yıldır nerdeymiş bunlar? Şehidin adını böyle mantıksız bir olayda kullanma. Kabrinde rahat uyuyan şehidin kemiklerini sızlatmaktır bu. Sabri Özer’in yaptığı Cafer Demirhan’ın kemiklerini sızlattırmaktır. Telefonla görüştüğümde bana ‘şehidimize sahip çıkıyoruz’ diyor. Sen benim adıma, soyadıma, kardeşime sahip çıkamazsın. Burada ben varım. Yalçın Demirhan var. Ölmedik, ayaktayız Allah’a şükür.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yalçın Demirhan Vatanını milletini seven adam gibi adamdır. Kimse kendi siyasi çekişmelerine ne onu ne de şehidimizi karıştırmasın. Gereken açıklama Yalçın Demirhan tarafından yapılmıştır nokta

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: