• DOLAR
  9,3007
  %-0,32
 • EURO
  10,8533
  %0,02
 • ALTIN
  532,28
  %0,53
 • BIST
  1.433
  %1,10
TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

KARABÜK’te 3 bin metrekare alan üzerinde yapılan ve modern görünümüyle dikkat çeken Hayvan Barınağı ve Bakımevi, törenle hizmete girdi. Başkan Vergili, ‘’Batı Karadeniz, belki de Karadeniz Bölgesi’nde en yeterli barınak haline getirdik. ’’dedi.

Karabük-Zonguldak kara yolu  üzerinde törenle hizmete giren Hayvan Barınağı ve Bakımevi’nde 150 hayvan kapasiteli köpek barınağı, 300 metrekare kapalı alttan ısıtmalı barınma alanı,  200 metrekare gezinme alanı, 40 metrekare kaloriferli ve kapalı barınma alanı, 20 metrekare gezinme alanı olan 42 kapasiteli kedi barınağı, 12 adet anneli yavru kedi kafesi, 30 adet kedi kafesi, 2 adet ameliyathane, 1 adet muayenehane,  Sterilizasyon odası, 1 adet ilaç odası, hastalık teşhisinde kullanılmak üzere, CR Röntgen Cihazı ve sarf malzemeleri, Ultrason Cihazı, Kan Sayım Cihazı ve İdrar Analiz Cihazı yer alıyor.

‘BATI KARADENİZ BELKİ DE KARADENİZ BÖLGESİ’NDE EN YETERLİ BARINAK HALİNE GETİRDİK’

Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Biz bu göreve Allah rızası için talip olduk. Hiçbir zaman şahsi menfaatleri ön plana alarak bir çalışma yapmadık. Hizmetlerimizi tabii zaman içerisinde tamamlayabiliyoruz. Belki hayvanlarımızı ihmal ettik. Ufak bir barınağımız vardı ama bunu çok daha geliştirdik. Bu barınağı Batı Karadeniz’in, belki de Karadeniz Bölgesi’nde en yeterli barınak haline getirdik. İçerisinde ameliyathaneleri olan, modern cihazları olan, veterinerlerin hizmet verdiği tam teşekküllü bir bakımevine sahip olduk. İhtiyaç halinde ki tüm hayvanlara hizmete edecek şekilde cihazların seçimini ve alımını yaptık. ’’dedi.

Konuşmanın ardından yapılan dua ve kurdele kesimiyle tesisin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Vergili ve beraberindekiler tesis gezerken, özel bir okulun 1.sınıf öğrencileri okul harçlıklarıyla aldıkları mamalarla köpekleri besledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM