• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %0,14
‘ŞEHİR İÇERİSİNE TIR SOKMAYACAĞIZ’

‘ŞEHİR İÇERİSİNE TIR SOKMAYACAĞIZ’

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet Vergili, Antepoğlu Sanayi Sitesi Bölgesi’nde bir TIR parkı çalışması içerisinde olduklarını belirterek,’’ DSİ ve Hazine ile gerekli izinlerin alınması için görüşmelerimiz devam ediyor. Garajın hizmete girmesinin ardından şehir içerisine TIR sokmayacağız.’’ dedi.

Başkan Vergili, Gezici Başkanlık Ofisi uygulaması kapsamında Yenimahalle’de vatandaşların sorunlarını dinledi.

Başkan Vergili, yeni bir ulaşım projesi hazırlattıklarını ve çalışmaların tamamlanmasının ardından otobüs hatları için yeniden ihaleye çıkılacağını belirterek, ’’Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin ulaşım projelerini hazırlayan uzman arkadaşlar çalışmalarını Temmuz’a kadar sürdürecek. Ona göre hatları ve otobüslerin büyüklüklerini belirleyeceğiz, ulaşım projemiz 1986’dan kalma. Halk otobüsçülerimiz zam istiyor. ‘Zarar ediyoruz, kontak kapatacağız’ diyorlar. Kontak mı kapatacaksınız, iş mi bırakacaksınız, ne yapacaksanız yapında bizde yenisini yapalım. Tahmin ediyorum Eylül ayı gibi ihaleye çıkar ve Karabük’ün 50 senelik ulaşım problemini çözeriz. Karabük’e bir mirasta ulaşım konusunda bırakırız. Antepoğlu Sanayi Sitesi Bölgesi’nde bir TIR parkı çalışması içerisindeyiz. DSİ ve Hazine ile gerekli izinlerin alınması için görüşmelerimiz devam ediyor. Garajın hizmete girmesinin ardından şehir içerisine TIR sokmayacağız.’’ dedi.

‘BİZİM YAPTIĞIMIZ İŞLERDEN BİRİLERİ KORKTU’

Başkan Vergili, tek amacının Karabük’e hizmet olduğunu ancak bazı dönemlerde iktidar partisinin temsilcileri ve kamu kurumlarının yöneticileriyle fikir ayrılıkları yaşadıklarını, bunun sonunda da Karabük’ün zarar gördüğünü ifade ederek, ’’Bizim yaptığımız işlerden birileri korktu. Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir adam geldi, büyük işler yaptı ve bunların hepsi bir telaşa düştü. Sonra ne söylersek tersini yapmaya başladılar. Milletin menfaatlerini düşünmediler. Kendilerine dedim ki; siz bu şehre hastane yapacaksanız Şirinevler’deki hastane kalsın ve orayı Tıp Fakültesine verelim. Ben size Öğlebeli bahçelerinden 100-150 dönüm yer kamulaştırayım ve buraya da devlet hastanesi yapın. Adamlar bunu kabullenemedi. Çok eski tanıdığımız bir İl Başkanı Ömer Ayar ‘Hayır olmaz’ dedi. Neden? Rafet Vergili dedi diye. Şu anda bizim 2-3 hastanemiz olacaktı ve bunları da konuşmayacaktık. Hastaneyi Öğlebeli bahçelerine yapsaydık genişleme problemi olmayacaktı. Kendilerine dedim ki; bu hastane yetmeyecek ve yarın Yaşar Kaptan Çebi sahasını istemek zorunda kalacaksınız. İmam Hatip Lisesini de isteyeceksiniz ancak o da yetmeyecek. Şimdi sahayı alıyorlar, şehir parkının olduğu bölgeye yeni İmam Hatip Lisesi yapıp İmam Hatip’i de yıkmaya çalışıyorlar. Siyaset yapan adamlar bugünden 3 sene sonrasını, 5 sene sonrasını göremiyor, ben ne yapayım? Hepsi günlük siyaset yapıyor. Tamam, Ak partili olabilirsin, Cumhuriyet Halk Partili olabilirsin, hangi partili olursan ol sen önce memleketine hizmeti düşüneceksin. Aynısını stadyumda yaptılar, aynısını dere ıslahlarında yaptılar, bunlara anlatamıyorsun. Dere ıslahları DSİ’ye aittir. Ben Halim Deresi Bulvarı’nı yaparken DSİ 690 bin lira, ben ise 1 milyon 200 bin lira para harcadım, 80 tane bina yıktım. Aynı durum Endüstri Meslek Lisesi Bulvarı içinde geçerli. Şimdi bunlar işin kolayını bulmuş. Onu belediye yapacak, bunu belediye yapacak, peki sen ne yapacaksın? “diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM