• DOLAR
  9,3062
  %-0,26
 • EURO
  10,8486
  %-0,02
 • ALTIN
  532,26
  %0,53
 • BIST
  1.418
  %0,58
REKTÖR POLAT, SENEGAL’DE

REKTÖR POLAT, SENEGAL’DE

KARABÜK Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet, Senegal’de devlet yetkilileri ve üniversitelerle ikili iş birliği görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Rektör Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan Çepni ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış ikili iş birliği görüşmeleri kapsamında Senegal’de bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor.

Rektör Polat, ziyaret kapsamında Afrika´da kurulan Türkiye Cumhuriyeti Senegal Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Prof. Dr. Ahmet Kavas ile bir araya geldi. Afrika ülkelerini yakından tanıyan, bölgeye dair birçok çalışmaya imza atan, Büyükelçi Prof. Dr. Kavas’a gösterdikleri gayret ve verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Ardından Amadou Mahtar Mbow Üniversitesi´ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Codou Gueye Mar ile bir araya gelen heyet, iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesi için karşılıklı ziyaretlerin önem taşıdığını belirtilerek, iş birliklerinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin uluslararası eğitimde dünyaya açılan kapısı olan ve her ülkede okul öncesinden yükseköğretime eğitimin her aşamasında etkin faaliyet yürütmek amacıyla kurulan Türkiye Maarif Vakfı Senegal Temsilciliği de ziyaret edildi. Ayrıca Maarif Vakfı´nda Senegal´de bulunan lise müdürleri ile toplantı gerçekleştirilerek Karabük Üniversitesi´nin tanıtımı gerçekleştirildi.

Son olarak Polat ve beraberindeki heyet Senegal Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) temsilciliğini ziyaret ederek, MÜSİAD Senegal Temsilcisi ile bir araya geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM