• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %0,79
 • BIST
  %-0,65
SPORCULARIN PERFORMANSLARINDA ARTIŞ SAĞLANMASI HEDEFLENİYOR

SPORCULARIN PERFORMANSLARINDA ARTIŞ SAĞLANMASI HEDEFLENİYOR

KARABÜK Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), yenilenen spor ölçüm cihazları ile sporcuların eğitimine ve akademisyenlerin bilimsel çalışmalarına katkı sağlıyor.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), yenilenen spor ölçüm cihazları ile sporcuların fiziksel performansı değerlendirilerek daha nitelikli ve yetenekli öğrenciler yetiştiriliyor. Karabük Üniversitesindeki Spor Bilimleri Performans Laboratuvarında akademisyenler, çeşitli analizler yaparak akademik çalışmaları ile sporcuların performanslarındaki artışa katkı sağlamayı hedefliyor.

Spor Bilimleri Performans Laboratuvarında sporculara ilk olarak vücut kompozisyon analizi yapılıyor. Çıkan sonuca göre sporcunun profesyonel veya amatör olarak yaptığı spor branşına göre çalışma programı düzenleniyor. Akademisyenler tarafından beslenme ve geliştirmesi gereken kas gruplarına yönelik çalışma grafiği hazırlanarak kuvvet, dayanıklılık, beceri, koordinasyon, reaksiyon ve vücut kompozisyon analizleri yapılan sporcuların sezon öncesi ve sonrası başarılı bir grafik çizmesi için bilimsel raporlar düzenleniyor. Yapılan çalışmalarla sporcuların performanslarında artış sağlanması hedefleniyor.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitim ve Spor Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şakir Akgül, “Özellikle Antrenörlük Eğitimi Programı öğrencileri uygulamalarını laboratuvar ortamında yapma şansı elde ediyor. Bunları yapma şansı onlara büyük avantaj sağlıyor. Bu imkânların tanındığı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra daha iyi yerlerde istihdam edildiğini biliyoruz. Ayrıca bilimsel çalışmalarını sürdürmek amcacıyla akademisyen hocalar ile lisansüstü eğitim gören öğrencilerimiz, laboratuvarları kullanıyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM