Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI HEYETİ KARDEMİR’DE

01 Ekim 2019 - 17:21 'de eklendi. A+A-

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI HEYETİ KARDEMİR’DE

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatırımlarını yerinde görmek üzere bugün Kardemir’e gelen Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi Başkanlığındaki heyette, Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel ve Hareket Destek Grup Başkanı Yüksel Ünal ile Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü, Havacılık ve Uzay Sektör Müdürlüğü, Yatırımlar ve Sektörel Strateji Müdürlüğü, Makine ve Gemi İnşa Sektör Müdürlüğü, Ar-Ge Daire Başkanlığı, Kalite Test Sertifikasyon Daire Başkanlığı ve Deniz Araçları Daire Başkanlığından yetkililer yer aldı.

Savunma Sanayi ile Kardemir arasındaki işbirliğinin artırılmasını amaçlayan ziyarette, konuk heyet Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan ve diğer şirket yetkilileri ile birlikte düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 

Kardemir’in ve Karabük’ün genel tanıtımı ile başlayan toplantıda, Kardemir’in Savunma Sanayiine yönelik bugüne kadar ürettiği çelik kaliteleri ele alındı ve sektörün ihtiyaç duyduğu çelikler ile Kardemir’in üretim kabiliyetleri değerlendirildi.

 

Düzenlenen toplantıda Türkiye çelik sektörünün dünyada ilk 10 içerisinde yer aldığımız ender sektörlerden biri olduğuna dikkat çeken Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Türkiye’nin 2023 hedefleriyle milli bekasına katkı sunmak için mevcut altyapı ile savunma sanayiine destek vermek istediklerini ve bu kapsamda oluşturdukları çalışma grupları ve Ar-Ge birimiyle savunma, otomotiv ve makine imalat sektörlerine yeni çelik kaliteleri geliştirdiklerini söyledi. Soykan “ Bağlı kuruluşlarımızdan KARDÖKMAK (KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.), MKE (Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu) Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü ile yapılan anlaşma doğrultusunda, kurumun ihtiyacı olan 21 ton ağırlığındaki Türkiye’nin en büyük ingot kalıplarının üretimini başarı ile gerçekleştirdi. Kara ve deniz araçları için ne kadar parça temin edebileceğimizi çalışıyoruz. Tank pelet çeliği için yaptığımız üretimleri özel sektörün kullanımına sunduk. Sürekli araştırma ve geliştirme faaliyeti içerisindeyiz ve şu anda da savunma sanayiindeki bazı kara araçlarının çelik parçaları üzerinde çalışıyoruz”dedi.

Demir Çelik Sanayi dendiği zaman çeliğin başkenti olarak Karabük’ün ve Kardemir’in akla geldiğini söyleyen Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’de yaptığı konuşmada Ar-Ge ve Sanayileşme konularında Kardemir’i bir ağabey olarak görmek istediklerini kaydetti.

Toplantı sonrası düzenlenen teknik gezide Kardemir üretim proseslerini yerinde gören Savunma Sanayi Başkanlığı heyeti, özellikle Ray, Demiryolu Tekeri ve Çubuk Kangal Üretim Tesislerinde geniş kapsamlı incelemelerde bulundu.  Kardemir bağlı kuruluşu KARDÖKMAK (KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.) tesisleri hakkında da bilgi alan heyet daha sonra  Kardemir teknik ekibiyle bir araya gelerek, olası işbirliklerini değerlendirdi. Dr. Celal Sami Tüfekçi Başkanlığındaki Savunma Sanayi Başkanlığı heyeti, yapılan değerlendirme toplantısından sonra Kardemir’den ayrıldı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İHRACATTA REKOR KIRDI İHRACATTA REKOR KIRDI

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

DEMİRYOLU SEKTÖRÜNE YENİ ÜRÜN DEMİRYOLU SEKTÖRÜNE YENİ ÜRÜN

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

‘KARDEMİR İLK 100 ŞİRKETTEN BİRİ OLACAK’ ‘KARDEMİR İLK 100 ŞİRKETTEN BİRİ O...

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

KARDEMİR’DEN BÜYÜK KATKI KARDEMİR’DEN BÜYÜK KATKI

Kardemir bugün, Savunma Sanayii Başkanlığından geniş katılımlı bir heyeti ağırladı. Kardemir’in savunma sanayine yönelik üretim ve yatı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
YANGIN VE İLK YARDIM TATBİKATI YAPTILAR YANGIN VE İLK YARDIM TATB...

SAFRANBOLU Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğümüz ye...

300 GÜNDE TAMAMLANACAK 300 GÜNDE TAMAMLANACAK

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin en önemli projele...

KAÇAK AVCILARA 6 BİN LİRA CEZA KAÇAK AVCILARA 6 BİN LİRA...

KARABÜK’ün Eflani ilçesinde kaçak avlanan 4 kişiye 6 bin lir...

VALİLİK’TEN ‘DOLANDIRICILIK’ UYARISI VALİLİK’TEN ‘DOLANDIRICIL...

KARABÜK Valiliği tarafından  vali Fuat Gürel’in ve özel kale...

KESERLİ SALDIRI KESERLİ SALDIRI

KARABÜK’te Yılmaz Ç., iddiaya göre husumetlisi Hakkı B(33) v...

KBÜ’DE ‘DOĞU TÜRKİSTAN AKADEMİSİ’ KBÜ’DE ‘DOĞU ...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “Doğu ...

‘HOŞ GELDİN BEBEK’ PROJESİ DEVAM ‘HOŞ GELDİN BEBEK&#...

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin de katılım s...

KELTEPE KAYAK MERKEZİ MECLİSTE KELTEPE KAYAK MERKEZİ MEC...

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş,  TBMM Genel Kuru...

‘KENDİSİ SEVDİĞİM BİR BELEDİYE BAŞKANIDIR’ ‘KENDİSİ SEVDİĞİM B...

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet Vergili Eflani Belediye Başka...

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERDEN ZİYARET YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERDE...

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet vergili bugün il genelindeki ...

HABERLERİ
karabük haber