Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

MAKAM ARACI DEĞİL HİZMET KİRALIYORUZ

22 Ocak 2020 - 15:49 'de eklendi. A+A-

MAKAM ARACI DEĞİL HİZMET KİRALIYORUZ

SAFRANBOLU Belediyesi  vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak, daha temiz, düzenli ve düzenli ve çevreye duyarlı bir kent oluşturmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Hizmet alımı kapsamında kazandırılan ve çalışmaya başlayan 5 adet 13+1 m3, 1 adet 7+1 m3 çöp, 1 adet damperli kamyon, 1 adet elektrikli çöp taksi, 1 adet mini kazıyıcı yükleyici, 2 adet vakumlu yol süpürme aracı, 1 adet kontrol aracı, 1 adet vakumlu süpürge (elle çekilir tip) araç, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında yapılan törenle kamuoyuna tanıtıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ev sahipliğinde gerçekleşen hizmet aracı tanıtım törenine Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy,  İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Kırımlı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır, İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Safranbolu Kent Konseyi Başkanı Şefik Dizdar,Safranbolu Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Yavuz, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım programı, Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Pekcan Hamaloğlu’nun alınan araçlarla ilgili bilgi vermesi ve çalışma sistemini anlatması ile başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Belediyemizin çalışmaları çerçevesinde araç parkını genişleterek temizlik işlerinde kullanılmak üzere yeni araçlar kazandırılmıştır. Sosyal demokrat belediyeciliğinin en önemli işlerinden birisi de hizmet kalitesini arttırmaktır. Belediyemiz 42 yıl sonra bir bayan başkan görüyor. Belediyemiz tabii ki yeniliklere alışmak zor. Daha güzel ve daha düzenli bir Safranbolu için çalışmaktadır. Tüm bu başarılı çalışmalardan dolayı başta Belediye Başkanımız Elif Köse hanımefendi olmak üzere tüm ekibini kutluyorum. Ben Karabük Milletvekili olarak elimden geldiği kadar destek vermeye çalışıyorum. Bu çalışmalar daha güzel hizmetlerin habercisi olduğunu belirtmek istiyorum.”

Törende son olarak, Safranbolu gibi çok özel bir kentte yaşadığımızı ve bunu her zaman gururla söylediğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Söylemeye de devam edeceğim. Çünkü Dünya Miras Listesi’ndeyiz ve Korumanın Başkentiyiz. Burası yapılacak her hizmetin en özelini, en güzelini en kalitelisini hak ediyor. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla, Safranbolu’ya yakışan hizmetin gelmesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sosyal olarak yaptığımız işlerin dışında temizlik alanında da bu kentin çok daha iyisini hak ettiğini, ihaleye girerken eskisine göre daha ağırlaştıralım istedik. Çünkü burası mevcut araçlarla ve personelle yeterli temizliğe kavuşamıyor. Buna karşın personelimiz elinden gelenin en iyisini yapıyor. Biz öncelikle araç kapasitesini arttırarak bir başlangıç yapmak istedik.”

İhale şartlarını ağırlaştırdıkları için ihaleye her zaman giren firmaların ihaleye giremedikleri için gereksiz ve yersiz dedikodular ortaya attıklarını belirten Başkan Köse; “ Biz o şartlar altında uygun olan firmalar arasında hizmet alımını sonuçlandırdık. Kısaca yüklenici firma tüm şartları yerine getirerek ihaleye girmiş ve almıştır. Bunun altında bir şey aramaya gerek yok. Ben hep şunu söylüyorum: Dervişin fikri ne ise, zikri de o dur. Yani akılları başka bir şeye çalışmayanlar zannediyorlar ki, yaptığımız bir ihalede rant için, cebimiz için bir şeyler yapıyoruz.  Kesinlikle böyle değil. Sadece ve sadece Safranbolu için daha iyisini ve kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Hiçbirimizde kendi çıkarımız için bir hareket bulamazsınız, bulamayacaksınız da. İş Güvenliği ihalesinde de geçmiş döneme göre çok daha uygun fiyata alındı. Bunu belediye meclisimizde olduğu gibi bundan sonra sosyal medya kanalı ile ihalelerde de görebilirsiniz” diye konuştu.

Bir Önceki İhaleden %30 Daha Ucuza

Bir önceki ihaleye oranla %50 araç ve ekipman artışı yapılırken %30 daha düşük fiyatla ve araç sayısının ikiye katlanarak ihale edildiğini kaydeden Başkan Köse; “ Bundan daha iyisi olamaz diye düşünüyorum. Takdiri değerli Safranbolu halkına bırakıyorum. Safranbolu her şeyin en iyisini hak ediyor. Çünkü bir turizmden gelir elde eden bir kentiz. Bundan sonra her köşeye çok daha rahatça girebilen araçlarla hizmet vereceğiz. İnşallah kaynaklarımız da el verdiği ölçüde personelimizi de arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Temizlik konusunda oldukça hassasız. Malumunuz göreve geldiğimizden beri çok sayıda projeyi birlikte gerçekleştirdik. Yine temizlik işlerinde görev yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Ancak bu kentin temizliğinden hepimizin sorumlu olduğunu da belirtmek istiyorum. Bu vesile ile tanıtım programımıza katılan herkese teşekkür ediyor, hizmet araçlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimine geçildi.

Törene katılanlar araçları yakından incelerken Başkan Köse bazı araçlarda deneme sürüşü yaptı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘HOŞ GELDİN BEBEK’ PROJESİ DEVAM ‘HOŞ GELDİN BEBEK’ PROJESİ D...

SAFRANBOLU Belediyesi  vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak, daha temiz, düzenli ve düzenli ve çevreye duyarlı bir kent oluşturmak ...

İĞNE OYASI KURSUNU ZİYARET ETTİ İĞNE OYASI KURSUNU ZİYARET ETTİ

SAFRANBOLU Belediyesi  vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak, daha temiz, düzenli ve düzenli ve çevreye duyarlı bir kent oluşturmak ...

8 MART HAZIRLIKLARI BAŞLADI 8 MART HAZIRLIKLARI BAŞLADI

SAFRANBOLU Belediyesi  vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak, daha temiz, düzenli ve düzenli ve çevreye duyarlı bir kent oluşturmak ...

ÇAYLI’DAN KÖSE’YE ZİYARET ÇAYLI’DAN KÖSE’YE ZİYARET

SAFRANBOLU Belediyesi  vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak, daha temiz, düzenli ve düzenli ve çevreye duyarlı bir kent oluşturmak ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
YANGIN VE İLK YARDIM TATBİKATI YAPTILAR YANGIN VE İLK YARDIM TATB...

SAFRANBOLU Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğümüz ye...

300 GÜNDE TAMAMLANACAK 300 GÜNDE TAMAMLANACAK

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin en önemli projele...

KAÇAK AVCILARA 6 BİN LİRA CEZA KAÇAK AVCILARA 6 BİN LİRA...

KARABÜK’ün Eflani ilçesinde kaçak avlanan 4 kişiye 6 bin lir...

VALİLİK’TEN ‘DOLANDIRICILIK’ UYARISI VALİLİK’TEN ‘DOLANDIRICIL...

KARABÜK Valiliği tarafından  vali Fuat Gürel’in ve özel kale...

KESERLİ SALDIRI KESERLİ SALDIRI

KARABÜK’te Yılmaz Ç., iddiaya göre husumetlisi Hakkı B(33) v...

KBÜ’DE ‘DOĞU TÜRKİSTAN AKADEMİSİ’ KBÜ’DE ‘DOĞU ...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “Doğu ...

‘HOŞ GELDİN BEBEK’ PROJESİ DEVAM ‘HOŞ GELDİN BEBEK&#...

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin de katılım s...

KELTEPE KAYAK MERKEZİ MECLİSTE KELTEPE KAYAK MERKEZİ MEC...

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş,  TBMM Genel Kuru...

‘KENDİSİ SEVDİĞİM BİR BELEDİYE BAŞKANIDIR’ ‘KENDİSİ SEVDİĞİM B...

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet Vergili Eflani Belediye Başka...

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERDEN ZİYARET YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERDE...

KARABÜK Belediye Başkanı Rafet vergili bugün il genelindeki ...

HABERLERİ
karabük haber