KARDEMİR İŞÇİSİNE 3 BİN TL ZAM

KARDEMİR İŞÇİSİNE 3 BİN TL ZAM

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, KARDEMİR ve bağlı kuruluşları olan KARDÖKMAK ve KARÇEL’de çalışan üyeleri adına talep ettikleri ilave ücret artışının 3000 TL olarak kabul edildiğini açıkladı.

Başkan Değirmenci, Temmuz ayında asgari ücrete yapılan ilave ücret artışının ardından KARDEMİR yönetimine bir çağrıda bulunarak, üyelerinin ücretlerinde de artış yapılmasını istediğini hatırlatırken şöyle dedi:’’ KARDEMİR yönetimi almış olduğu kararla birlikte, emekçilerin sahipsiz bırakılmadı. KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarının bugünlere gelmesinde büyük emeği olan üyelerimizin emek ve alınteri yok sayılmamış, ülkemizdeki hayat pahalılığı karşısında emekçiler yalnız bırakılmamış, KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında var olan iş barışı daha da güçlendirilmiştir. Ortada haklı bir talebimiz vardı. Bu haklı talebimizin kabul edilmesi, ağır geçim şartları karşısında mücadele veren üyelerimizi bir nebze de olsa rahatlatacaktır” dedi.

KARDEMİR’in büyüyüp gelişmesinde emekçilerin büyük katkısı olduğunun altını çizen Değirmenci, “Emekçiye verilen her ücret ve hak, aslında işyerine yapılan bir yatırımdır. Bu olumlu kararla birlikte kafalarımızdaki soru işaretleri ortadan kalktı. Haliyle motivasyonumuz daha da arttı. Verimli ve kaliteli bir üretimin yolu, çalışanın hakkının verilmesinden geçer. Böylesi zorlu geçim koşullarının olduğu bir dönemde talebimizi göz ardı etmeyen, haklı talep ve beklentilerimize duyarsız kalmayarak talebimizi karşılayan başta KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. İsmail Demir’e ve KARDEMİR yönetimine şükranlarımızı sunuyor, bizlerden gelecek müjdeli haberi sabırla bekleyen ve yanımızda dimdik bir şekilde duran üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu ücret artışının başta KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarındaki üyelerimize, işyerlerimize, sendikamıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

KARDEMİR, EMEKÇİSİYLE GÜÇLÜ

KARDEMİR emekçisinin bugüne kadar yapmış olduğu fedakârlıkları dikkat çeken Değirmenci, “Geçmiş yıllarda ne zaman işyerimiz dara düşse elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. KARDEMİR’in bugünkü başarılı tablosunun ortaya çıkmasında emekçilerin inkâr edilemez bir payı var. Diğer taraftan yakın döneme kadar ülkemizin savunma sanayisini adeta uçuran bir Yönetim Kurulu Başkanıyla birlikte çalışmaya başladık. Sayın Prof. Dr. Demir de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile uzun yıllar birlikte çalışmış ve onun politikalarını hayata geçirmiş, devlet terbiyesi almış, milletinin menfaatlerini her zaman gözetmiş bir şahsiyet olarak, biz emekçilerin bu haklı talebinin karşılanmasına büyük katkı sağlamıştır. Bugün işyerlerimizde barış ve huzur hakimdir. İş barışı hat safhadadır. Bu huzurun devamı için Özçelik-İş Sendikası olarak, üzerimize düşen ne varsa yapmaya, emekçilere hizmetkâr olmaya, KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarını yaşatmaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: