• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %-0,42
 • ALTIN
  %0,34
 • BIST
  %0,81
KARABÜK’TE EN BÜYÜK ASANSÖR HİZMETE GİRDİ

KARABÜK’TE EN BÜYÜK ASANSÖR HİZMETE GİRDİ

KARABÜK’te, 2 mahalle arasındaki 210 basamaklı merdivenin yanına yapılan 54 metre yüksekliğindeki kule asansör törenle hizmete girdi. Kentte yapılan 7’nci asansör en büyük kule asansör olma özelliği taşıyor.

Namık Kemal ve Kartaltepe Mahallesi sakinleri 210 basamaklı merdiveni kullanarak evlerine gidip gelirken çektikleri merdiven çileleri bitti. Karabük Belediyesi 2 milyon 300 bin liraya mal olan 54 metre yüksekliğinde 10’ar kişilik 2 kabinden oluşan kule asansörü törenle hizmete açtı. Kentte yapılan bu 7’nci asansör en büyük kule asansör olma özelliği taşıyor.

‘KENDİ REKORUMUZU KIRIYORUZ, ASANSÖR YAPACAK NOKTA KALMADI’

Başkan Vergili, ’’Kendi rekorumuzu kırıyoruz. Karabük’ün en yüksek asansörü oldu. 4 mahalleyi hem okullar bölgesine hem de hastaneye ulaştıracak. Yürüyerek 15-20 dakikada hastaneye veya okullara ulaşılabilecek. Şu anda kendi kendimize yarışıyoruz. Yüksek olan mahallelerimizde ulaşımı hemen hemen tamamladık diyebiliriz. Köprülerle, yürüyen merdivenle, yatay ve dikey asansörle bütün yüksek mahallelerimize çıkabilecek durumdayız’’ dedi.

‘PROGRAMIMIZ GENELDE GENÇLER ÜZERİNE OLACAK’

Şu anda kentte asansör yapabilecekleri bir noktanın kalmadığını, çıktığında ise bunu değerlendirebileceklerini ifade eden başkan Vergili, ’’ Şu anda 2, 2.5 yıllık programımız genelde gençler üzerine olacak. Çok güzel bir elektronik ortamda spor programını ele aldık. Bu dünyada çok revaçta olan bir program. Belki de Türkiye’de ilk programlardan birisi  olacak.’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM