KARABÜK’TE 280 KONUT NEREYE YAPILACAK?

KARABÜK’TE 280 KONUT NEREYE YAPILACAK?

AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamında  merkezde yapılacak 280 konut için  3 alternatif yerin bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük hamlesi olan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yürütülen “İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesinde Karabük Merkez’de 280 adet, Safranbolu’da 200 adet, Eskipazar’da 120 adet, Eflani’de 63 adet, Ovacık’ta 30 adet ve Yortan Beldesinde 59 adet olmak üzere Karabük’te toplam 752 sosyal konut inşa edilecek.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, “İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesine ilişkin açıklamalarda bulunarak, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Altınöz, “Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyası olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi ile 81 ilimizde ve Karabük’ümüzde sosyal konutlar yaparak milletimizin istifadesine sunacağız. Vatandaşlarımız 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan, 3+1 konutlara ise aylık 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle sahip olacak. E-Devlet, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan 15 Eylül 31 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Şehit yakını, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımıza %5, emeklilerimize ve gençlerimize %20 kontenjan verilecek. Devletimizin dünyada eşine az rastlanır bir seferberlikle milletimize sunduğu bu proje ile inşallah yüz binlerce vatandaşımız ev sahibi olacak. Karabük merkezde yapılacak 280 konut için 3 alternatif yer var.’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: