KARABÜK TSO’DAN KIBRIS ÇIKARMASI

KARABÜK TSO’DAN KIBRIS ÇIKARMASI

KARABÜK Ticaret ve Sanayi Odası(KTSO) Başkanı Fatih Çapraz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve  Başbakan Ünal Üstel’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Tatar,’’ Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edebilmemiz için bu tür ziyaretler karşılıklı olarak yoğun bir şekilde devam etmeli’’ dedi.

KTSO Başkanı Fatih çapraz, Meclis Başkanı Adnan Çebi ve yönetim kurulu üyeleri,  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Tatar, şöyle dedi: ’’demir-çelik sanayisinin merkezi Karabük’ten böylesine değerli bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duydum. Anavatan Türkiye ile yavru vatan KKTC arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesini son derece önemli buluyorum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bu konuda önemli işler yapıyor. Bu ziyaretler belki hemen sonuç vermeyebilir ama er ya da geç mutlaka olumlu neticeler verecektir. Belki de bu ziyaretlerden hiç ummadığınız iş birlikleri ya da projeler doğacaktır. Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edebilmemiz için bu tür ziyaretler karşılıklı olarak yoğun bir şekilde devam etmeli. Sayın Fatih Çapraz’ın nezdinde tüm Karabük halkına sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum.”

Başkan Çapraz ise, ’’Sizlere Karabük’ten kucak dolusu selamlar getirdik. Kıbrıs’ın bizim gönlümüzde farklı bir yeri bulunmaktadır. Kıbrıs Türk halkının haklı davasını canı gönülden destekliyoruz. Bizler iş adamları olarak bu haklı davaya iktisadi ve ticari imkanlarımızla nasıl bir destek sunabiliriz düşüncesiyle bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu da bizleri bu hususlarda hem teşvik ediyor hem de cesaretlendiriyor. Biz de başkanımızdan aldığımız ilhamla Karabük ile Kıbrıs arasındaki iktisadi ve ticari imkanları araştırmak ve geliştirmek istiyoruz. İnanıyoruz ki ziyaretlerimizden önemli kazanımlar elde edeceğiz’’ diye konuştu.

Başkan Çapraz ve beraberindeki heyet daha sonra KKTC Başbakanı Ünal Üstel tarafından Cumhuriyet Meclisi’nde kabul edildi. Başbakan Üstel yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi: “ Rum tarafının karşısına daha güçlü bir ekonomiyle çıkmak zorundayız. Bu da sizler gibi iş adamlarının sayesinde olabilir. Bu tür ziyaretler fırsatları yakalamak adına kıymetlidir.’’

KTSO heyeti daha sonra Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın ardından son olarak KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Olgun Amcaoğlu’nu ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: