• DOLAR
  8,5294
  %0,65
 • EURO
  10,1245
  %0,84
 • ALTIN
  497,23
  %0,71
 • BIST
  1.412
  %-0,10
‘EN ÖNEMLİ SORUN İŞSİZLİK’

‘EN ÖNEMLİ SORUN İŞSİZLİK’

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, ‘’ İşsizlik bizim seçildiğimiz günden bu tarafa karşılaştığımız en önemli sorun budur.’’ dedi.

Ak Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, şöyle dedi:’’ Kardemir halkımızın çoluk çocuğunun geleceği için ümit bağladığı bir yerdir. Buranın iyi yönetilmesini istiyorlar. Karabük halkı Kardemir’in iyi yönetilmesini istiyor. Önce kendileri değil etrafı düşünecekler. İşçimizi düşünecekler. Mühendislerimizi düşünecekler, Buradaki üretimi düşünecekler, ekonomiyi düşünecekler. Yani önce Kardemir ayakta kalması gerekiyor. Kendimizden önce onu düşünmemiz gerekiyor. Dolayısıyla son olarak bir tercihte bulunuldu. Şimdi yeni bir yönetim oluştu. Bakalım görelim bu yönetimin icraatlarını bir bakalım Kardemir ile ilgili iyi işler yapıyorlarsa yanlarında olacağız. Biz kendilerinden talebimiz işlerini iyi yönetmeleridir. Ehil olan insanlara iş vermeleri görev vermeleridir.’’

Kardemir’e alınacak işçilerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Güneş’’ Yöremizin çocuklarının alınmasıdır. Bunu kendilerinden her görüştüğümüzde rica ediyoruz. İşsizlik bizim seçildiğimiz günden bu tarafa karşılaştığımız en önemli sorun budur. Oğlumuz kızımız gençlerimiz var bunlara iş bulunmasıdır. Bizim Kardemir yöneticilerinden yönetiminden talebimiz burası bir istihdam alanıdır, belirleyeceğiniz kriterler içerisinde ölçüler içerisinde Karabük’teki gençlerin işinize yarayan gençlerin seçimini yapmanızdır. El altından değil el altından diye bir şey yok. Noter huzurunda kura ile kriterleri belirlenmiş, efendim yaşıdır, mesleğidir, endüstri meslek mezunudur, yani ne gerekiyorsa Kardemir de hangi iş kolunda ne vasıfta eleman gerekiyorsa onların böyle kriterlerle seçilip alınması biz bunu talep ediyoruz. Hakkaniyete uyulması taraftarız. Mühendisinden işçisin kadar.’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM