• DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,62
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %0,61
‘BU ÜLKE BÖYLE BİR MUHALEFETİ KESİNLİKLE HAK ETMİYOR’

‘BU ÜLKE BÖYLE BİR MUHALEFETİ KESİNLİKLE HAK ETMİYOR’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, muhalefeti eleştirerek, ”Maalesef bu Türkiye’nin bir gerçeği ve bu ülke böyle bir muhalefeti kesinlikle hak etmiyor ama böyle bir realitemiz var.” dedi.

İleri, partisinin Gençlik Merkezi’nde düzenlediği İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.  İleri, bugün sosyal medya üzerinde yayınlanan yalanların darbe dönemlerinde fısıltı gazeteleri ile yapıldığını söyledi. 1960 darbe sürecine giderken fısıltı gazete giderken, akla hayale gelmeyecek yalanları yayıldığını belirten İleri, ‘’Gençlerin kıyma makinesinde öldürüldüğünü iddia ettiler. Düşünmesi zor, düşünmesi bile insanı inciten, hiçbir hayal gücünün oluşturulmayacağı yalanları söylediler, yaydılar ve ufak bir kesimi de inandırmışlardı. Şimdi de pek bir şey değişmediğini görüyoruz. Bir tarafta hizmet siyaseti, diğer tarafta yalan siyaseti. Bir tarafta eserleri oluşturanları, diğer tarafta o eserleri yok etmeye çalışanlar. Bu değişmedi. Maalesef bu Türkiye’nin bir gerçeği ve bu ülke böyle bir muhalefeti kesinlikle hak etmiyor ama böyle bir realitemiz var. AK Parti olarak bizim üstümüze düşen, çizgimizi, tarzımızı, üslubumuzu hiç bozmadan Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hizmet siyasetini devam ettirmek. Biz bu yolda ilerlemeye kararlıyız. ’’dedi.

‘BİR TÜRLÜ BULAMIYORLAR, BULAMAZLAR’

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, ise 2023 seçimlerine giderken muhalefetin ortamı germeye çalıştığını ifade ederek, “Bunu hepimiz görüyoruz. Ülkemizde hiç alışa gelmemiş yalan dolan siyaseti gütmeye çalışılıyor maalesef. 20 yıllık başarılı bir AK Parti iktidarı var. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, liderliğinde Türkiye’nin nereden nereye geldiği ortada. Özellikle Kılıçdaroğlu, ne zaman bir mikrofona çıksa gergin bir şekilde bağıra çağıra ortamı germeye çalışıyor. Muhalefet bu hırçınlık içinde her şekilde ortamı germeye çalışıyor. Bunların oyunlarına gelmemiz gerekiyor. Hiçbiri birbirine benzemeyen AK Parti’ye karşı birleşerek 6-7 tane parti Cumhurbaşkanlığı seçimlerini almaya çalışıyorlar. Demokrasi ve seçim sistemi içinde hukuki çerçevede mücadelelerini elbette demokratik bir şekilde yapmaları normal karşılanabilir ama yalan dolanla siyaset yapılmaz. Bu bize yakışan bir üslup değil. Diğer taraftan muhalefet 2023’e doğru giderken bir Cumhurbaşkanı adayı arayışı içerisinde ama bir tülü bulamıyorlar ve bulamazlar. Çok şükür bizim dünya lideri konumunda bir liderimiz, Cumhurbaşkanımız var. Onun karizmasına erişebilecek bir lider bulmaları da mümkün değil.’’ diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM