• DOLAR
  %0,87
 • EURO
  %1,01
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %0,00
3,5 MİLYON TON HEDEFİNDE ÖNEMLİ BİR EŞİĞİ GEÇTİ

3,5 MİLYON TON HEDEFİNDE ÖNEMLİ BİR EŞİĞİ GEÇTİ

KARDEMİR, yıllık 3,5 milyon ton sıvı çelik üretim çalışmaları kapsamında, 90 ton sıvı çelik üretim kapasitesine sahip olan Konverter-3’te üretimi 120 tona çıkardı.

Şirketten yapılan açıklamada, şöyle denildi: ’’Yıllık 3,5 Milyon Ton sıvı çelik üretim hedefi ile çalışmalarını sürdüren Türk sanayisinin lokomotifi şirketimiz, amaçları doğrultusunda yatırımlarını ve üretim alanlarının yenilenmesini sürdürmektedir. Geçtiğimiz günlerde, Reline (yenileme) sonrası devreye aldığımız ve kapasite artışı sağladığımız 1 Numaralı Yüksek Fırınımızın ardından, “Konverter-3 Kapasite Artırım Revizyonunun” da tamamlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Çelik Üretim Müdürlüğü’müz kapsamında yer alan ve 90 ton sıvı çelik üretim kapasitesine sahip Konverter-3’te, son yapılan yatırım ve yenileme çalışması sayesinde, “120 ton üretim kapasitesine” ulaşılmıştır. Revizyon kapsamında, konverter gövdesi değişimi, cüruf tutma kurulumu ve tüm elektrik otomasyon sisteminin yenilenmesinin yanı sıra, konverter tahrik sistemi, sabit baca, soğutucular, gaz kanalları, yoğunlaştırıcılar, fan ve motor değişimleri yapılmıştır.

Yüksek kârlılık döneminde yakaladığı başarıyı, ilerleyen yıllarda da sürdürülebilir hale getirmeyi hedefleyen şirketimiz, doğru, verimli ve zamanında yatırımları ile gelecek mali dönemler için önemli adımları atmaktadır. 3,5 Milyon Ton sıvı çelik üretim hedefimiz için önemli bir eşik sayılan Konverter-3 kapasite artırım çalışmalarımızın başarıyla tamamlanmasında emek harcayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Türk Çelik Sektörü’ne sağladığımız katkılar artarak devam edecektir.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: