Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

3 NİSAN’I KUTLADI

03 Nisan 2021 - 12:46 'de eklendi. A+A-

3 NİSAN’I KUTLADI

KARDEMİR yaptığı yazılı açıklamada fabrikalarının temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84’üncü yıldönümünü kutladı.

 

Yazılı açıklamada şöyle denildi:’’84 yıl önce 3 Nisan 1397 tarihinde tarihinde, kurtuluş savaşından çıkmış bir ulusun yokluklar içinde kazandığı ulusal bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla taçlandırılmasının önemli bir ayağını oluşturan, yerli ve milli sanayimizin öncüsü Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temeli atıldı, o gün aynı zamanda Karabük’ün doğuşu ve Kuruluş Günüdür.

10 Eylül 1939 tarihinde Kardemir’de üretilen ilk Türk Demiri ile başlayan çelik üretimi bugün Türkiye’yi dünyanın en büyük üreticileri arasına sokmuş, çelik sektörü Türkiye’nin en önemli ihracat sektörlerinden biri olmuştur.

Ülkemizin bu başarısında hiç şüphesiz ki her bir Karabüklünün emek ve alın teri vardır, çünkü Türk Demir ve Çelik Sanayisi bu kentte büyüyüp gelişmekte ve 2023 hedeflerine koşar adım ilerlemektedir.

Karabük, 20. yüzyılın sanayi şehri, 21. yüzyılın sanayi, turizm, bilim ve eğitim şehri olarak Ülkemizin hemen hemen her köşesine emeğin mührünü vurmuş olup, kuruluşunu kutlayan tek ildir.

Ekonomik ve teknolojik ömrünü tamamladığı gerekçesi ile 1994 yılında kapatılmasına karar verilen bu tesisler, özelleştirildiği 1995 yılından sonra 2000’li yılların başında da kapanmanın eşiğine gelmiştir. Özellikle 2002 yılından sonra yaptığı yatırımlarla üretim teknolojilerini yenileyen şirketimiz, bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri haline gelmiştir. KARDEMİR, 84. yılına artık yeni umutlarla, yeni hedeflerle girmektedir.

Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de “Önceliğimiz insan” anlayışı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümek ve 84 yıldır gururla taşıdığımız Türk sanayisinin bayrağını en ileriye taşımaktır.

KARDEMİR olarak; katma değeri yüksek ve stratejik ürünlerle ürün çeşitliliğini artırmak, böylelikle ülkemizin dış ticaret açığının kapatılmasına katkıda bulunurken, rekabet gücümüzü artırmayı amaçlıyoruz. Nitekim bölgede ve ülkemizde tek olan Ray ve Demiryolu Tekerlek üretim tesislerimiz ve otomotiv sanayindeki hamlelerimiz bunun en güzel örnekleri arasında yer almaktadır.

KARDEMİR’in tüm çalışanları, pandemi sebebiyle zorlu geçen 2020 yılında tüm olumsuzluklara rağmen çalışma gayretinden ve üretim özverisinden taviz vermemiştir. Öyle ki bilinmezlik ve endişe dolu 2020 yılında dahi, haddehanelerimizde üretim rekorları kırılmış, kârlı bir dönem geride bırakılmıştır.

İşte bu azim ve kararlılıkla; çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, müşterilerimizin, hissedarlarımızın, Karabüklülerin ve ülkemizin refah ve mutluluğuna katkı sağlayacak sürdürülebilir bir başarı için dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam edeceğiz. Bunu Kardemir sevdamız, Karabük sevdamız, ülke sevdamız ve birbirimize olan inancımızla, birlik içerisinde, ele ele vererek başaracağız.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kurulmasına ve bugüne kadar yaşatılmasına katkı sağlayan; atalarından aldıkları bu kutsal bayrağı daha ileriye taşımak için alın teri döken milletimize ve tüm çalışanlarımıza da en kalbi şükranlarımızı iletiriz.

Bu vesileyle, ulusal sanayileşme hamlemizin en önemli yapı taşı olarak KARDEMİR’in kurulmasının sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten KARDEMİR’in yeniden ayağa kalkmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar emekleri sarf eden herkese minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Geçmişten bu güne fabrikamızın bu günlere gelmesine katkı sağlayan tüm Karabüklülerin, çalışanlarımızın ve Öz-Çelik İş Sendikasının 84. kuruluş yıldönümlerini bir kez daha kutluyor ve sağlıklı günlerde yeniden coşkulu kutlamalarda bir araya gelmeyi temenni ediyoruz.’’

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘SANAYİ GÜNÜ’ OLARAK KUTLANMALI ‘SANAYİ GÜNÜ’ OLARAK KUTLANM...

KARDEMİR yaptığı yazılı açıklamada fabrikalarının temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84’üncü yıldönümünü kutladı.   Yazı...

AZERİ ÖĞRENCİLER KBÜ’YÜ TERCİH EDİYOR AZERİ ÖĞRENCİLER KBÜ’YÜ TERCİH EDİ...

KARDEMİR yaptığı yazılı açıklamada fabrikalarının temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84’üncü yıldönümünü kutladı.   Yazı...

KISITLAMADAN MUAF YERLER VE KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF YERLER VE KİŞİLER

KARDEMİR yaptığı yazılı açıklamada fabrikalarının temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84’üncü yıldönümünü kutladı.   Yazı...

1 HAFTADA 8 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ 1 HAFTADA 8 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ

KARDEMİR yaptığı yazılı açıklamada fabrikalarının temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84’üncü yıldönümünü kutladı.   Yazı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
SU SAMURLARI KAMERADA SU SAMURLARI KAMERADA

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi alt...

2 GÜNDÜR ARANIYOR 2 GÜNDÜR ARANIYOR

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesinde, 2 gündür kayıp olan işçi em...

300 BİN LİRALIK HIRSIZLIĞA 4 GÖZALTI 300 BİN LİRALIK HIRSIZLIĞ...

KARABÜK’ün Eskipazar ilçesinde, kereste fabrikasından 300 bi...

‘SANAYİ GÜNÜ’ OLARAK KUTLANMALI ‘SANAYİ GÜNÜ’...

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehme...

TAKLA ATARAK ŞARAMPOLE DEVRİLDİ TAKLA ATARAK ŞARAMPOLE DE...

KARABÜK’ün Eskipazar ilçesinde, takla atarak şarampole devri...

KİRACILARINA YÜZDE 85 İNDİRİM YAPTI KİRACILARINA YÜZDE 85 İND...

SAFRANBOLU Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla zor d...

AZERİ ÖĞRENCİLER KBÜ’YÜ TERCİH EDİYOR AZERİ ÖĞRENCİLER KBÜ̵...

AZERBAYCAN Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof...

KUYUMCULUKTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR KUYUMCULUKTA YENİ DÖNEM B...

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, perakende kuyum ticaretini düz...

KARANTİNAYA ALINDI KARANTİNAYA ALINDI

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesinde, koronavirüs vakalarının gör...

KISITLAMADAN MUAF YERLER VE KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF YERLER ...

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Kısmi Kapanma’ konulu ...

HABERLERİ