Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

ÖNCELİĞİN GÜVENLİĞİN OLSUN!

09 Mayıs 2019 - 16:50 'de eklendi. A+A-

ÖNCELİĞİN GÜVENLİĞİN OLSUN!

Artan kapasiteleri ile büyümesini sürdüren, çevre yatırımlarıyla her geçen gün daha da güzelleşen Kardemir, çalışanlarına yönelik faaliyetleriyle de farkındalık oluşturmaya devam ediyor. 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasında her yıl farklı etkinliklere ev sahipliği yapan şirkette, bu yılda dolu dolu bir İSG haftası kutlanıyor.

Ramazan ayının ilk günü, üretim proseslerinin farklı yerlerinde kurban kesimleri ve dualarla başlayan Kardemir’deki İSG Haftası kutlamaları, bugün de şirket içerisindeki Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle devam etti.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla düzenlenen etkinliklere Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ve Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan başta olmak üzere, diğer şirket yetkilileri ile çalışanlar katıldı.

İstiklal marşının okunması ve Kuran Tilaveti ile başlayan kutlama etkinlikleri, Kardemir tarihi film gösterimi ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma için kürsüye gelen Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan ise, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanlarına önemli mesajlar verdi.  İş Sağlığı ve Güvenliğinde temel amacın, çalışanların sağlığına zarar verebilecek ve onlar için risk oluşturabilecek tehlikeli durumların, önceden belirlenmesi, gereken önlemlerin alınması ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanması olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Soykan, bu sorumluluğun ise sadece üst yönetime, müdüre, mühendise veya formene ait bir sorumluluk değil, tüm çalışanlara ait bir sorumluluk olduğunu belirtti.

2000’li yılların başında 600 Bin ton çelik üreten Kardemir’in bugün 2,5 Milyon ton üretime ulaştığını ve hedeflerinin ise 3,5 Milyon ton olduğunu söyleyen Soykan “ Bu,  çok daha fazla hammaddenin Kardemir’e gelmesi, çok daha fazla manipülasyon, çok daha fazla tren ve kara yolu kullanılması demektir. Bu da bize, İş Sağlığı ve Güvenliği için daha fazla dikkatli olmamızı gerektiriyor”dedi.

Konuşmasını “ Biz, bir iş kazası olduğunda, o iş kazalarının sebeplerini, kök nedenlerini analiz ediyoruz ve bir sonuç çıkarıyoruz. Bir sonraki aşamada tekrarının olmaması için tedbirler almaya çalışıyoruz. Ancak, iş kazası olduktan sonra değil, olmadan önce engellenmenin bir yolunu bulmalıyız. Bu, proaktivite dedikleri bir hadisedir. Yani, işi doğru tanımlamak, olası riskleri doğru tanımlamak ve bu riskleri minimize edecek tedbirleri doğru almaktır. İşte bizi, kazasız çelik üretimine götürecek yolda budur” diyerek sürdüren Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, çalışanlarından potansiyel iş kazası olabilecek yerleri doğru analiz etmelerini, doğru tespitlerde bulunarak doğru ve yeterli tedbiri almalarını istedi. Tüm iş süreçlerinin tekrar gözden geçirilmesini ve gerekli risk değerlendirmelerinin yapılarak mevcut tedbirlerin yeterliliği ile ilave tedbirlere ihtiyaç olup olmadığının tekrar tekrar masaya yatırılmasını isteyen Soykan, ancak bu şekilde kazasız çelik üretmenin mümkün olabileceğini kaydetti.

Çalışanların sağlığı ve güvenliğinin kendileri için en değerli konu olduğunu ve hiçbir şeyin çalışanların sağlığı ve güvenliğinden daha önemli ve öncelikli olamayacağını söyleyen Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, bunun tüm taşeronlar, tedarik zincirinde görev alan çalışanlar, müşteriler ve ziyaretçiler için de geçerli olduğunu belirterek “ Hepimiz yaşamımızın önemli bir kısmını iş yerinde geçiriyoruz. İşyerimiz bizlerin adeta ikinci yuvası. Herkes bu yuvaya güvenle gelmeli, güvenle çalışmalı ve yine ailesinin yanına  güvenle dönmeli. Ben, hem bir çalışma arkadaşınız, hem de Genel Müdür olarak hepinizin huzurlu olmasını istiyorum. Huzurlu çalışmanızı istiyorum.  Huzurlu çalışırsan, güvende olursan verimli olursun. Verimli olursan Kardemir büyür, Karabük büyür, ülkemiz büyür” dedi.

Kardemir’deki İSG haftası etkinliklerinin ilk gün oturumu şirkette düzenlenen İSG konulu slogan yarışmaları ile en çok İSG önerisi veren ünite ve çalışanın ayrıca, son 1, 3 ve 5 yıldır iş kazası yaşamayan Başmühendisliklerin ödüllendirilmesi ile devam etti.

Kardemir’deki İSG Haftası etkinliklerine Şafak Özel Eğitim öğrencileri de semazen gösterisi ve piyano dinletisi ile renk kattılar. Büyük beğeni toplayan gösteri ve piyano dinletisinden sonra çocuklara hediyelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
YAĞMUR KAZALARI:22 YARALI YAĞMUR KAZALARI:22 YARALI

Artan kapasiteleri ile büyümesini sürdüren, çevre yatırımlarıyla her geçen gün daha da güzelleşen Kardemir, çalışanlarına yönelik faali...

APARTMANIN İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ APARTMANIN İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Artan kapasiteleri ile büyümesini sürdüren, çevre yatırımlarıyla her geçen gün daha da güzelleşen Kardemir, çalışanlarına yönelik faali...

ZAMBİYALI GENÇ KIZA GÖNLÜNÜ KAPTIRDI ZAMBİYALI GENÇ KIZA GÖNLÜNÜ KAPTIRDI...

Artan kapasiteleri ile büyümesini sürdüren, çevre yatırımlarıyla her geçen gün daha da güzelleşen Kardemir, çalışanlarına yönelik faali...

AYNI YERDE 2 KAZA:1 YARALI AYNI YERDE 2 KAZA:1 YARALI

Artan kapasiteleri ile büyümesini sürdüren, çevre yatırımlarıyla her geçen gün daha da güzelleşen Kardemir, çalışanlarına yönelik faali...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
YAĞMUR KAZALARI:22 YARALI YAĞMUR KAZALARI:22 YARALI...

KARABÜK’te, yağmur nedeniyle kayganlaşan yollarda bugü...

YER ÇEVRİKKÖPÜ: 5 YARALI YER ÇEVRİKKÖPÜ: 5 YARALI...

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesinde  meydana gelen trafik kazası...

APARTMANIN İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ APARTMANIN İSTİNAT DUVARI...

KARABÜK’te, yağmur sonrası apartmanın önündeki istinat...

1 AYDA, 5 DEFA CEZA YEDİ 1 AYDA, 5 DEFA CEZA YEDİ

KARABÜK’ün, Osmanlı’dan kalan mimarisi ve lokumu...

ZAMBİYALI GENÇ KIZA GÖNLÜNÜ KAPTIRDI ZAMBİYALI GENÇ KIZA GÖNLÜ...

KARABÜK’te yaşayan Faruk Ceylan (27) iş yerine çiçek almak i...

AYNI YERDE 2 KAZA:1 YARALI AYNI YERDE 2 KAZA:1 YARAL...

KARABÜK’te, yağmur yağışı nedeniyle kayganlaşan rampa yolda ...

ELEKTRİK DİREĞİNDEN DÜŞTÜ ELEKTRİK DİREĞİNDEN DÜŞTÜ...

KARABÜK’te, elektrik direği ile evi arasındaki kopan e...

TAVUĞUN ÖRDEK YAVRULARI OLDU TAVUĞUN ÖRDEK YAVRULARI O...

KARABÜK’ün Eskipazar ilçesinde kuluçkaya yatan tavuk, yumurt...

AĞACIN YANMASINA TEPKİ GÖSTERDİ AĞACIN YANMASINA TEPKİ GÖ...

KARABÜK’te, çocukların sitenin bahçesinde attıkları torpil y...

ZİNCİRLEME KAZA:15 YARALI ZİNCİRLEME KAZA:15 YARALI...

KARABÜK’ün Eskipazar ilçesinde 3 otomobilin karıştığı zincir...

HABERLERİ
karabük haber