Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

‘ÇÖZÜLME BAŞLAMIŞTIR, KAÇIŞLAR, FİRARLAR ARTMIŞTIR’

08 Şubat 2019 - 14:39 'de eklendi. A+A-

‘ÇÖZÜLME BAŞLAMIŞTIR, KAÇIŞLAR, FİRARLAR ARTMIŞTIR’

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, PKK terör örgütüne diz çöktürüldüğünü belirterek, “PKK’da çözülme başlamıştır, kaçışlar, firarlar artmıştır. PKK terör örgütüne ayda 100-150 kişi katılırken, 1 yılda 130 kişi katılmıştır. Artık katılımlar durmuştur” dedi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda asayiş kursunu başarıyla tamamlayarak mezun olan 2 bin 493 uzman erbaş için düzenlenen törene katıldı. Erbaşları ve vatandaşları selamlayan Çetin, kursu derece ile tamamlayan erbaşların ailelerine plaket vererek, uzman erbaşların hazırladığı gösteriyi izledi. Törende konuşan Orgeneral Çetin, şunları söyledi: “Jandarma teşkilatımız en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kesintisiz operasyon mantığıyla mücadeleye devam edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Allah’ın yardımıyla vatandaşımızın desteğiyle, milletimizin güveniyle dağlardaki PKK terör örgütü başta olmak üzere, bütün teröristlere karşı mücadelemiz ülkemizin her karış toprağında devam edecektir. Jandarma teşkilatı binlerce şehit vererek bu mücadeleye devam ediyor. PKK terör örgütüne diz çöktürülmüştür. Örgüt üyelerinin yurt içinde 3-4 binlere varan rakamları bugün 700’ün altına düşmüştür. Son 35 senede en düşük sayıya düşmüştür, korku ve panik başlamıştır. PKK’da çözülme başlamıştır, kaçışlar, firarlar artmıştır. PKK terör örgütüne ayda 100-150 kişi katılırken, 1 yılda 130 kişi katılmıştır. Ayda 7-8 kişi katılmaktadır. Artık katılımlar durmuştur. Bu durumu ve zaferi sağlayan bu kahramanlarımızdır. Onlarla ne kadar onur ve gurur duysanız azdır.” 

2024’TE TÜM PERSONELİMİZ PROFESYONEL OLACAK

Orgeneral Çetin, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2013 yılından bu yana profesyonelleşmeyi hızlandırdığını belirterek, şöyle konuştu:

“2013 yılında yüzde 32 olan profesyonel personel sayımız bugün yüzde 68’e çıkmıştır. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrası İçişleri Bakanlığı’na bağlanan jandarma teşkilatı süratle kendini geliştirmeye ve güçlenmeye devam etmiştir. Her yıl yaklaşık 20-25 bin civarında personel alarak gücümüze güç katmaktayız. 2024 yılına kadar bu personel sayımız yüzde yüz profesyonel olacaktır. Milletine, vatandaşına daha çağdaş ve modern taktikleri ile hizmet yarışında caydırıcı, saygın, güvenilir ve etkin bir şekilde modern silah araç gereç ve malzemelerle hizmet yapmanın azim ve gayretindeyiz.”

Orgeneral Çetin, tören sonunda bir araya gelen uzman erbaş ve ailelerinin yanına giderek birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TAKLA ATTI:2 YARALI TAKLA ATTI:2 YARALI

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, PKK terör örgütüne diz çöktürüldüğünü belirterek, “PKK’da çözülme başlamıştır...

MUHTEŞEM GÖSTERİ MUHTEŞEM GÖSTERİ

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, PKK terör örgütüne diz çöktürüldüğünü belirterek, “PKK’da çözülme başlamıştır...

AFRİN ŞEHİDİMİZ İÇİN MEVLİT OKUNDU AFRİN ŞEHİDİMİZ İÇİN MEVLİT OKUNDU...

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, PKK terör örgütüne diz çöktürüldüğünü belirterek, “PKK’da çözülme başlamıştır...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KARABÜK’TE FUHUŞ OPERASYONU: 7 GÖZALTI KARABÜK’TE FUHUŞ OP...

KARABÜK’te, fuhuş yapılan aynı binadaki 2 eve  düzenlenen op...

‘ERKEKLERİN KAZANILMIŞ HAKKINI ALDINIZ’ ‘ERKEKLERİN KAZANIL...

YARGITAY 2’nci Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan, süre...

KARABÜK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ TÖRENLE AÇILDI KARABÜK AĞIZ VE DİŞ SAĞLI...

KARABÜK’te, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi törenle açıldı. Tö...

2. ESNAF GÜNLERİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 2. ESNAF GÜNLERİ AÇILIŞI ...

Karabük Belediyesi tarafından Kent Meydanında ikincisi düzen...

‘FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRMAK İSTEMİYORUZ’ ‘FIRSATÇILARA GÖZ A...

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 19 Şubat’tan itibaren ge...

KBÜ’DE ‘DİSİPLİNLERARASI ÇALIŞTAY’ KBÜ’DE ‘DİSİP...

KARABÜK Üniversitesi (KBÜ)Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanat...

40 MÜLTECİ KADIN TÜRKÇE ÖĞRENİYOR 40 MÜLTECİ KADIN TÜRKÇE Ö...

KARABÜK’te yaşayan Afgan, İran ve Iraklı kadın mülteci...

‘SAFRANBOLU’NUN RUHUNU YAŞIYORUM’ ‘SAFRANBOLU’N...

CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Elif Köse, ’’Safranbolu...

KARABÜK’TE MİLLET İTTİFAKININ ADAYI ALTIPARMAK KARABÜK’TE MİLLET İ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İl Başkanı Abdullah Çakır ve ...

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI...

Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet Yüksel, olağanüstü kongr...

HABERLERİ
karabük haber