Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi
Medya Karabük – Karabük'ün Haber Sitesi

ÇEVRE ETKİNLİĞİYLE BAYRAMI KUTLADI

05 Haziran 2019 - 9:47 'de eklendi. A+A-

ÇEVRE ETKİNLİĞİYLE BAYRAMI KUTLADI

Kardemir, Ramazan Bayramı nedeniyle fabrika da düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde güzel bir çevre etkinliğine imza attı.

Düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde, yarın kutlanacak olan 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle tüm çalışanlara bayram hediyesi olarak fidan dağıtıldı.

Kardemir’de her yıl olduğu gibi bu yılda toplu bayramlaşma töreni düzenlendi. Fabrika içerisinde Haddehane meydanı olarak bilinen alanda sabah vardiya giriş çıkışında düzenlenen  toplu bayramlaşma törenine Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan, Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel, İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akbulut, Teknik Hizmetler ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Mansur Yeke, ünite müdürleri, Özçelik İş Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ve şube yönetimi ile sendika temsilcileri ve vardiya giriş çıkışı yapan çalışanlar katıldı.

Yaklaşık 2.000 çalışanı ile tek tek tokalaşarak bayramlarını kutlayan Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ve Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan çalışanlarına bayram şekeri ile birlikte üzerlerinde “Size şirketimizin bayram hediyesi olan bu fidanı dikiniz ve sevgiyle büyütünüz” yazan birer fidan verdi.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç bayramlaşma töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada “Huzur içinde çok güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Bundan sonra da ülkemizin birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar geçirmesini canı gönülden diliyorum.

Bugün Kardemir’de bütün çalışanlarımıza bu bayramın hatırası ve dünya çevre günü anısına birer fidan hediye ediyoruz. Bahçelerine bunları dikecekler ve bu fidanları yaşatacaklar. Biz çevre dostu bir firmayız. Bunu şunun için söylüyorum, biz çevre yatırımlarımızı bitirdik ve bakanlığımıza bunu bildirdik. Yaklaşık 150 milyon dolarlık bir çevre yatırımını tamamlamış olduk. İzin belgemiz için müracaatımızı yaptık. Bunun anısına bu fidanları da dağıtarak çevreye saygımızı, bundan sonra da çevre konusunda nasıl devam edeceğimizi göstermek istiyoruz.

 Kardemir’de yaklaşık 25 yıldır 2,5 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Bu yatırımlar bizi katma değeri yüksek ürün üretebilir hale getirdi. Şimdi Kardemir bu sene sonunda inşallah 3 milyon ton/yıl üretim seviyesine ulaşmış olacak. Önümüzdeki yıl tek bir yüksek fırın ilave edeceğiz. Onunla birlikte 3,5 milyon kapasiteye çıkacak. Yalnızca 500 bin ton/yıl inşaat demiri üreten bu fabrika bugün katma değeri yüksek birçok ürün üretebilir hale geldi. Bunlardan en başta ray ile başladık, Türkiye’de hiç olmayan ağır profilleri ürettik. Makina imalat sanayisine hammadde tedariği için filmaşin fabrikasını yaptık. Şu an sıcak testleri bitmek üzere olan tekerlek fabrikasını yaptık. Bu dev fabrika yüksek katma değerli ürünler üretiyor. Burada silah sanayisine, otomotiv sanayisine, makine imalat sanayisine üreteceğimiz ürünler bu yatırımlar sayesinde oldu. Bundan sonra inşallah sipariş geldikçe bu ürünleri de üretiyor olacağız.

Ben çalışanlarımızın yüzünün güldüğünü görüyorum. Bizim en önemli olan budur. Yönetim kurulumuz adına da onların daha çok mutlu olmasını temenni ederek herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Çelik Üretim Müdürlüğü’nde Nakil Operatörü olarak çalışan işçi Dursun Tapıkara bayramda kendilerine fidan hediyesi edilmesinden çok mutlu olduklarını, Kardemir’in çevresine ve çalışanına önem veren, Karabük’ün ve ülkemizin çok büyük bir kuruluş olduğunu söyledi. Çubuk Kangal Haddehanesinde CNC Torna Operatörü olarak çalışan, Kardemir’in müteahhit firmadan bünyesine yeni kattığı kalifiye işçi Mustafa Duygu ise mübarek Ramazan Bayramı’nın tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini dileyerek Kardemir’in insana değer veren, çevresine saygılı bir firma olmasından ve burada çalışmaktan gurur duyduğunu ve bayram hediyesi olarak verilen bu fidanın çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI

Kardemir, Ramazan Bayramı nedeniyle fabrika da düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde güzel bir çevre etkinliğine imza attı. Düzenlenen...

TERS YÖNDE TEHLİKE SAÇTI TERS YÖNDE TEHLİKE SAÇTI

Kardemir, Ramazan Bayramı nedeniyle fabrika da düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde güzel bir çevre etkinliğine imza attı. Düzenlenen...

ÜST ÜSTE 2 DEPREM ÜST ÜSTE 2 DEPREM

Kardemir, Ramazan Bayramı nedeniyle fabrika da düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde güzel bir çevre etkinliğine imza attı. Düzenlenen...

DEAŞ OPERASYONU:1 TUTUKLAMA DEAŞ OPERASYONU:1 TUTUKLAMA

Kardemir, Ramazan Bayramı nedeniyle fabrika da düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde güzel bir çevre etkinliğine imza attı. Düzenlenen...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
445 İŞÇİ ALINACAK 445 İŞÇİ ALINACAK

KARABÜK’te, Toplum Yararına Programlar kapsamında 445 kişi i...

KARABÜK ÇELİKÇİLERİ DAMGA VURDU KARABÜK ÇELİKÇİLERİ DAMGA...

TÜRKİYE’nin demir çelik sektörünün geleceğine ışık tut...

VALİ GÜREL, DEMİR DÖVDÜ VALİ GÜREL, DEMİR DÖVDÜ...

KARABÜK Valisi Fuat Gürel, Ahilik Haftası etkinliğinde demir...

HES BARAJINDA KADIN CESEDİ HES BARAJINDA KADIN CESED...

KARABÜK’ün Yenice ilçesinde, hidroelektrik santrali ba...

ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI...

KARABÜK’te, takla attıktan sonra ağaca çarparak durabilen ot...

ÇEŞME HORTUMUYLA KOVALARLA MÜDAHALE ETTİLER ÇEŞME HORTUMUYLA KOVALARL...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, çıkan yangında samanlık yan...

TERS YÖNDE TEHLİKE SAÇTI TERS YÖNDE TEHLİKE SAÇTI...

KARABÜK – Kastamonu yolunda ters yönde ilerleyen otomo...

‘NERVÜRLÜ KANGAL’ ÜRETİMİ BAŞLADI ‘NERVÜRLÜ KANGAL...

KARDEMİR, “nervürlü kangal” üretimini de başarı ile gerçekle...

EN BÜYÜK İNGOT KALIBINI ÜRETTİ EN BÜYÜK İNGOT KALIBINI Ü...

Türkiye’nin en önemli pota ve ingot kalıbı üreticileri arası...

CHP’Lİ YÖNETİCİLERİ KINADI CHP’Lİ YÖNETİCİLERİ...

KARABÜK Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, Atatürk anıtı...

HABERLERİ
karabük haber